Avrupa Dil Portfolyosu

Amerikan Kültür® okul öncesi eğitim kurumları çocuklarına Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından kabul edilen ve bütün Avrupa 'da uygulanmakta olan bir dil eğitim modeli ile hizmet verir.
Bu program European Language Portfolio (Avrupa Dil Portfolyosu ya da Avrupa Dil Pasaportu ) olarak adlandırılmaktadır.
 
AKD Kids® Anaokulları ülkemizde Avrupa Dil Portfolyosu kullanan ilk ve tek okul öncesi eğitim kurumudur
 
Avrupa Konseyi tarafından alınan kararlarla bir çok konuda standartlaşmaya gidildiği üzere yabancı dil öğretiminde de ortak bir standarda ihtiyaç duyulmuştur. Avrupa Dil Portfolyosu; okulda veya okul dışında dil öğrenen veya öğrenmiş kişilerin, dil öğrenme konusunda edindikleri tecrübe ile yaşadıkları kültürel deneyimlerin tamamını kaydedip ifade edebilecekleri bir dökümandır. Avrupa Dil Portfolyosu, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (The Common European Framework) dayalı bir değerlendirme sistemidir.
 
Akd KidsAnaokullarımız da kullanılan yaş gruplarına göre farklılık gösteren (çünkü her yaş grubundaki çocuklarımızın dil becerileri farklılık göstermektedir) Avrupa Dil Pasaportu küçük yaştaki çocuklarımızı eğlendirici ve teşvik edici şekilde ilgisini çekmek üzere görsellik ve renklilik açısından tüm ögeleri içinde barındırmaktadır. Portfolyo, faklı yaş gruplarını hedefleyen 3 ayrı pasaport şeklinde sunulmaktadır;
 
  • 3-4 yaş arası çocuklar
  • 4-5 yaş arası çocuklar
  • 5-6 yaş arası çocuklar
 
Bu portfolyolar,daha sonraki dönem yönelik okuma ve yazma becerilerinin gelişimine hazırlık sürecini de içerisinde barındırarak; asıl olarak dinleme ve konuşma becerilerinin gelişmesine odaklanmaktadır.

#
Processing!